Wykrywanie GPS Warszawa

Biegły sądowy kryminalistyka

Wykrywanie GPS Warszawa w Euro-Soft wykonuje Biegły Sądowy – specjalista z zakresu kryminalistyki.   Na uwagę zasługuje fakt, że nowelizacja art. 393 § 3 k.p.k. pozwala na dopuszczenie dowodu z prywatnej opinii biegłego w postępowaniu sądowym. Do wykrywania GPS używamy zestaw pomiarowego RTS-105w. Osoba zlecająca wykrywanie GPS bierze czynny udział w pomiarach i w odczycie wskazań przyrządów.  Karta SIM  zainstalowana w lokalizatorze GPS  jest poddawana ekstrakcji fizycznej w celu ustalenia jej właściciela orz odczytania wszystkich informacji znajdujących się w niej. Ekstrakcje fizyczną przeprowadzamy systemem Cellebrite o nazwie UFED 4PC. W trakcie badań wykorzystujemy wersja UFED 4PC  7.3.1 oraz wersja Physical Analyzer 7.3.1 . Na życzenie klienta wykonujemy pisemną notatkę z przeprowadzonych pomiarów. Notatka ma charakter prywatnej opinii Biegłego Sądowego  i może być przedstawiona w sądzie.

Opis procedury wykrywania GPS

Wykrywanie GPS    wymaga zachowania odpowiednich procedur. Na wstępie należy założyć że to czego będziemy szukali faktycznie znajduje się w kontrolowanej samochodzie. Oznacza to że poszukiwany lokalizator GPS jest sprawny i prawidłowo pracuje, czyli posiada odpowiednie zasilanie i jego karta SIM pozwala mu na połączenie się z operatorem sieci. Przy tak określonych warunkach brzegowych wykonujemy czynności wymuszające zaistnienie emisji ujawniającej modułu GSM lokalizatora GPS. Emisja ujawniająca trwa ok. dwie sekundy i składa się z trzech pików – impulsów. Dodatkowo wykonujemy pomiar otwarcia bramki połączenia modułu GSM. Skuteczność opisanej powyżej metody wykrywania lokalizatora GPS w samochodzie zależy od miejsce w którym są wykonanie pomiary. Miejsce to musi charakteryzować się niskim poziomem promieniowania tła elektromagnetycznego. Całość czynności związanych z wykrywaniem GPS w samochodzie przeprowadzamy mobilnym zestawem pomiarowym PTS-100. Koszt wykrywania GPS w samochodzie osobowym wynosi 500 zł .

Zestawienie cen u „konkurencji”.

Inne możliwości lokalizacji.

Oscor Green wykrywanie
Oscor Green

Systemem NotiOne. Jest to powszechnie znana metoda stosowana zwłaszcza w dużych aglomeracjach miejskich. Ponadto system składa się jedynie z tokena zasilanego baterią i darmowej aplikacji  instalowanej w telefonie komórkowym. Token pracuje ok. 3 miesięcy. Wykorzystuje wszystkie obce telefony z aplikacją NotiOne w promieniu 70 m. Przy ich pomocy przekazania swoje sowią pozycji na telefon osoby śledzącej. Wykrywanie lokalizatora NotiOne wykonujemy profesjonalnym skanerem Oscor Green. Poniżej prezentujemy obraz sygnału zgłoszeniowego tokena NotiOne. Podsumowując jest to sygnał cyfrowy o charakterze impulsowym. Przechwycenie tego sygnału w sprawdzanym samochodzie świadczy o tym że samochód jest śledzony. Oczywiście pomiary tego typu muszą być wykonywane z dala od innych pojazdów. Pomiary  wykonujemy w przestrzenie o niskim poziomie promieniowania tła. Koszt sprawdzenia pojazdu osobowego pod kątem istnienia w nim lokalizatora NotiOne wynosi 600 zł.

Należy pamiętać że:

Wykrywanie GPS prezentowanym sprzętem.

 Stosowanie sprzętu zakupionego na ALLEGRO typu mierniki  częstotliwości ACEKO lub generatory samowzbudne z zapalającymi się diodami  jest absolutnym nieporozumieniem i fakt ten świadczy o braku wiedzy w zakresie wykrywania GPS w samochodzie przez osoby robiące tego typu pomiary. Należy nadmienić że czas trwania sygnału ujawniającego to zaledwie dwie sekundy.  Dlatego prawidłowa interpretacja tak krótkiego sygnału wymaga zastosowania bardzo czułego sprzętu. Po zatem w czasie jazdy samochód  „wjeżdża” w zasięg innych sygnałów , które powodują skutecznie zamazanie i zniekształcenie wyników pomiarów. Przede wszystkim wykrywanie GPS Warszawa z wykorzystaniem analizator RAKSA jest skazane na niepowodzenie. Powodem jest mała czułość tego urządzenia a to oznacza że pompier  RAXSĄ jest zbyt wolno.

Stosujemy system UFED 4PC

GPS Wykrywanie

Doskonałym uzupełnieniem wykrywanie GPS jest badanie karty SIM zainstalowanej w lokalizatorze GPS. Wykonujemy to systemem UFED 4PC. Na karcie SIM istnieją cenne informacje. Podsumowując odczyt karty SIM wykonujemy  na  urządzeniu UFED  4PC produkowanym przez Izraelską firmę Cellebrite.  Ponadto badanie wykonuje biegły sądowy w zakresie „odczyt telefonu komórkowego w tym odczyt skasowanych SMS

Prezentujemy często spotykane miejsca montażu lokalizatorów GPS.

Metody Wykrywania GPS

Lokalizatory GPS wykrywamy zarówno w kabinie samochodu jak i w podwoziu. Jednak każda metoda ma swoje wady i zalety. Niezaprzeczalną zaletą montażu lokalizatora w kabinie samochodu jest możliwość prowadzenie podsłuchu rozmów. Jednak należy zawsze pamiętać że podsłuchiwanie jest bardzo energochłonne i w przypadku zastosowanie zasilania z własnego pakietu akumulatorów bardzo skraca czas pracy lokalizatora GPS.  Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie lokalizatora w kabinie z jednoczesnym podłączeniem go do akumulatora samochodowego. Niestety takie możliwości ma jedynie współużytkownik pojazdu ewentualnie pracownik serwisu gdzie każdy samochód wcześniej czy później trafia. Jednak najczęściej lokalizatory GPS umieszcza się pod pojazdem. W tym przypadku należy znać budowę samochodu i dokładnie wiedzieć gdzie występują powierzchnie metalowe do których można przyczepić neodymowe magnesy mocujące. Należy jednak unikać powierzchni zabezpieczonych materiałem antykorozyjnym. Również bardzo niekorzystnym miejscem jest „podbrzusze” samochody.

Euro-Soft
info@euro-soft.pl
Powstańców Śląskich 123 p.5
Warszawa 01-466
te. 501-159-903