Wykrywanie GPS

Wykrywanie GPS Warszawa

Wykrywanie GPS biegły sądowy.

Wykrywanie GPS Warszawa  wykonuje Biegły Sądowy. Cena 500 zł.   Na uwagę zasługuje fakt, że nowelizacja art. 393 § 3 k.p.k. pozwala na dopuszczenie dowodu z prywatnej opinii biegłego.

Do wykrywania używamy zestawu pomiarowego RTS-105w. Osoba zlecająca wykrywanie GPS bierze czynny udział w pomiarach i w odczycie wskazań przyrządów.  Karta SIM  zainstalowana  jest z ekstrakcji fizycznej w celu ustalenia jej właściciela. Ekstrakcje przeprowadzamy systemem Cellebrite o nazwie UFED 4PC. Na życzenie klienta wykonujemy weryfikację  wykonanych pomiarów przeprowadzając procedurę wykrywania lokalizatora GPS będącego własnością Euro-Soft.

Wykrywanie GPS Warszawa wykonują osoby  legitymuje się wpisem do Rejestr Biegłych Sądowych w dziale kryminalistyka .

Wykrywanie GPS w pojazdach .

Wykrywanie GPS    wymaga zachowania odpowiednich procedur. Na wstępie należy założyć że to czego będziemy szukali faktycznie znajduje się w kontrolowanej przestrzeni. Oznacza to że poszukiwany lokalizator GPS jest w stanie prawidłowo pracować czyli posiada odpowiednie zasilanie i jego karta SIM pozwala mu na połączenie się z operatorem sieci. Przy tak określonych warunkach brzegowych wykonujemy czynności wymuszające zaistnienie emisji ujawniającej modułu GSM lokalizatora GPS. Emisja ujawniająca trwa ok. dwie sekundy i składa się z trzech pików – impulsów. Dodatkowo wykonujemy pomiar otwarcia bramki połączenia modułu GSM.

Skuteczność opisanej powyżej metody wykrywania lokalizatora GPS w samochodzie zależy od miejsce wykonania pomiarów. Miejsce to charakteryzuje się niskim poziomem promieniowania tła elektromagnetycznego. Całość czynności związanych z wykrywaniem  w samochodzie przeprowadzamy mobilnym zestawem pomiarowym  PTS-100. Pomiary sprawdzające w samochodach ciężarowych wykonujemy na całej długości pojazdu. Koszt wykonania GPS w samochodzie osobowym to kwota 500 zł . Koszt wykrywania GPS w samochodzie ciężarowym to kwota 600-800 zł.

Inne możliwości lokalizacji.

Lokalizacje położenia wykonujemy  systemem NotiOne. Jest to powszechnie znana metoda stosowana zwłaszcza w dużych aglomeracjach miejskich. System składa się z tokena zasilanego baterią i darmowej aplikacji  instalowanej w telefonie komórkowym. Token może pracować ok. 3-12 miesięcy i wykorzystuje wszystkie obce telefony z aplikacją NotiOne w promieniu 50 m do przekazania swojej pozycji na telefon śledzący. Wykrywanie lokalizatora NotiOne wykonujemy profesjonalnym skanerem Oscor Green.

Wykrywanie GPS Warszawa i NotiOne .

Poniżej prezentujemy obraz sygnału zgłoszeniowego tokena NotiOne. Jest to sygnał cyfrowy o charakterze impulsowym. Przechwycenie tego sygnału w sprawdzanym samochodzie świadczy o tym że samochód jest śledzony. Pomiary  wykonujemy w przestrzenie o niskim poziomie promieniowania tła. Koszt sprawdzenia pojazdu osobowego pod kątem istnienia w nim lokalizatora NotiOne wynosi 800 zł. Koszt wykrywania lokalizatora NotiOne w samochodzie ciężarowym zależy od gabarytów pojazdu i waha się w przedziale 800-900 zł. Stosowanie sprzętu zakupionego na ALLEGRO typu mierniki  częstotliwości ACEKO lub generatory samowzbudne z zapalającymi się diodami  jest absolutnym nieporozumieniem i fakt ten świadczy o braku wiedzy w zakresie wykrywania GPS w samochodzie przez osoby robiące tego typu pomiary.

Wykrywanie GPS prezentowanym sprzętem.

Czas trwania sygnału ujawniającego to zaledwie dwie sekundy. Prawidłowa interpretacja tak krótkiego sygnału wymaga zastosowania bardzo wyrafinowanego sprzętu. Po zatem w czasie jazdy samochodu  „wjeżdża” w zasięg innych sygnałów , które powodują skutecznie zamazanie i zniekształcenie wyników pomiarów.

Wykrywanie GPS Warszawa z wykorzystaniem analizator RAKSA jest skazane na niepowodzenie.

Wykrywanie GPS VR-25

Czynności  przeprowadzamy skanerem BWP-1000. Skaner ten posiada bardzo wysoką czułość w obszarze częstotliwości na których dochodzi do zaistnienia emisji ujawniającej. Ponadto jak widać na powyższym wykresie czułość w obszarze występowania emisji ujawniającej 900 Mhz i 1800 Mhz wynosi poniżej 1µW. Jest to czułość  tysiąc razy większa od poziomu czułości powszechnie stosowanego sprzętu typu mierniki ACEKO lub inne generatory samowzbudne z mrugającymi diodami różnej barwy.

"Wykrywanie

Ponadto analiza karty SIM zainstalowanej w znalezionym lokalizatorze GPS ujawnia cenne informacje  włącznie z numerem telefonu . Odczyt karty SIM wykonujemy  na  urządzeniu UFED produkowanym przez Izraelską firmę Cellebrite.

Prezentujemy często spotykane miejsca montażu lokalizatorów GPS.

Montaż lokalizatora GPS pod samochodem. Montaż lokalizatora GPS pod prawym błotnikiem. Montaż lokalizatora GPS pod samochodem. Montaż GPS w bagażniku samochodu osobowego. Montaż GPS w tylnej części samochodu .

W trakcie wykrywania GPS należny zwrócić także uwagę na mini dyktafony często wykorzystywane do prowadzenia podsłuchu w kabinie samochodu.

Wykrywanie GPS

Euro-Soft.

info@euro-soft.pl

Powstańców Śląskich 123 p.5
Warszawa
Mazowieckie
01-466
Polska
501-159-903